Co mogą oznaczać podwyższone leukocyty?

Witam,

ostatnio zrobiłam morfologię krwi i badanie moczu. To, co zaniepokoiło mnie w wynikach to dosyć wysoki poziom leukocytów. Co to może oznaczać, czy to objaw rozwijającej się choroby lub infekcji?

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

wyniki badań należy interpretować całościowo (wynik morfologii krwi) no i oczywiście w odniesieniu do pacjenta - czyli jego aktualnego stanu zdrowia. Poziom leukocytów może wzrastać w różnych sytuacjach - przede wszystkim w przypadku infekcji, zaburzeniach funkcji narządów (np. niedoczynności tarczycy, zawale serca), chorobach układowych zapalnych, nowotworach. Dlatego też uważam, że powinna pani pójść z wynikami badań do lekarza, który będzie mógł Panią zbadać i zebrać dokładny wywiad dotyczący Pani problemów zdrowotnych. Tylko w takie sposób będzie można na 100% powiedzieć, że nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie