Co mogą oznaczać wypukliny w odcinku lędźwiowym kręgosłupa?

Witam.Potrzebuje porady co jeszcze zrobić Neurolog ze zdj rezonansu stwierdzil wypukliny na odcinku ledzwiowym, ktore uciskaja na nerw. Ortopeda W rtg poszerzenie szpar stawow krzyzowo biodrowych w MRI odcinka ledzwiowego zmiany dyskopatyczne.Dodatkowo bole innych stawow dloni, stop, lokciowego prawego.Laseque dodatni po prawej stronie.obraz kliniczny przemawia za Zzsk ,rzs lub inne spondyloartropatie. Badania rf, crp, antyCCp w normie. Reumatolo zalecil HLAB27-negatywny.

Lek. Tomasz Budlewski

Rozpoznanie jest możliwe bez powyższych jeżeli spełnione są kryteria . Proszę zgłosić się do lekarza reumatologa może być także zalecenie dalszej obserwacji