Co może być przyczyną bólu barku i łokcia?

Od dłuższego czasu boli mnie prawy bark, teraz ból zszedł do łokcia i boli prawie cały czas (szczególnie gdy prostuje się rękę) gdy jest zgięta to boli górna kość. Ból jest raz większy a raz mniejszy ale da się wytrzymać, najdziwniejsze jest to że mojego męża od jakiegoś czasu też zaczął boleć prawy łokieć i to w tym samym miejscu co mnie, dodam że nie mieliśmy żadnego urazu. Obydwoje mamy po 42 lata.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dolegliwości mogą być związane ze zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego lub stawu barkowego uciskające nerwy zaopatrujące kończynę górną. Ból u męża ma prawdopodobnie analogiczną przyczynę, a zbieżność lokalizacji jest najpewniej przypadkowa. Inna przyczyna może być stan zapalny stawu barkowego lub stawów-barkowego i łokciowego.

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego-po rozmowie i badaniu zdecyduje o konieczności ew. badań radiologicznych bądź laboratoryjnych oraz konsultacji specjalistycznych.
Pozdrawiam