Co może oznaczać specyficzny zapach kału?

Witam mam pewien problem otóż ostatnio zauważyłem że czasami mój kal ma specyficzny zapach jakby wymiocin. Nie mam żadnych innych objawów. Konsystencjia jest raczej normalna nic innego nie zauważyłem ale zastanawia mnie czemu czasami kał ma zapach jakby wymiocin. Czy jest to coś poważnego? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

Szanowny Panie, być może to wynik nieprawidłowej diety bądź zaburzonej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego