Czy te torbiele mogą jednak dawać jakieś bóle?
Dzień dobry Mam 33lata. Ostatnio mam problemy hormonalne brak miesiączki przytyłam ale nie w tym rzecz, wykryto u mnie torbiele wątroby,nie groźne ponoć nie dające objawów, tylko że mnie często boli po prawej stronie pod zebrami,gdy biorę większy oddech,czy trochę się skrzywie również się zdarza gdy idę . Czy te torbiele mogą jednak dawać jakieś bóle?w USG wszystko wszystko ok

KOBIETA, 34 LAT 6 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
warto skonsultować się z lekarzem, aby omówić swoje objawy. Lekarz może zalecić dodatkowe badania, takie jak rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa, które mogą lepiej ocenić wielkość i położenie torbieli oraz wykluczyć inne możliwe przyczyny bólu. Dodatkowo, jeśli torbiele są duże i powodują objawy, lekarz może rozważyć różne opcje leczenia, takie jak drenaż lub inne procedury interwencyjne.
Jeśli chodzi o problemy hormonalne i brak miesiączki, mogą one być spowodowane wieloma czynnikami, w tym stresem, zmianami wagi czy zaburzeniami hormonalnymi. Warto również to omówić z lekarzem endokrynologiem, który może zlecić odpowiednie badania hormonalne i zasugerować odpowiednie leczenie.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-na-watrobie-przyczyny-objawy-leczenie