Jak leczyć się na torbiele jajników bez użycia środków antykoncepcyjnych?

Witam. Mam 34 lata i rozpoznanie torbieli czynnosciowych jajnikow. Byłam z tego powodu 2x oferowana laparoskopowo- histpat: torbiele ciałka żółtego. Pół roku temu zaczęłam przyjmować lek antykoncepcyjny 2 składnikowy- torbiele nie tworzyły się i czułam się dobrze. Niestety dostałam zakrzepicy w prawej nodze. Co teraz? Jak leczyć się aby nie powstawały torbiele a nie mogę brać antykoncepcji??? proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to przeciwwskazaniem do leczenia hormonalnego, dlatego pozostaje raczej jedynie leczenie zabiegowe. Sugeruję wizytę u ginekologa, który po badaniu omówi możliwości leczenia.
Pozdrawiam