Ból jajnika po owulacji

Witam. Od dawna czułam kiedy mam owulację, zawsze objawia się to tym, że boli mnie prawy jajnik tak jak w pierwszym dniu okresu. Ból ten trwał jeden dzień i ustępował. Teraz boli mnie tak już 4 dzień i nie wiem z czego to może wynikać? Owulację miałam 4 dni temu i wtedy miało prawo boleć, a teraz nie wiem czemu boli dalej. Nie jest to mocny ból, ale ćmi mnie cały czas. Jest na to jakieś wytłumaczenie? I w ciąży nie jestem na pewno.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pojawienie się bólu po okresie właściwym owulacji może świadczyć o powstaniu torbieli czynnościowej na jajniku. Taka torbiel powstaje w wyniku braku jajeczkowania i przerośnięcia pęcherzyka Graafa lub powiększającego się ciałka żółtego. Torbiele te najczęściej zanikają po kilku cyklach. Jeśli ból nie ustąpi po następnej miesiączce, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!