Co może sugerować ten problem z częstym oddawaniem moczu?

Witam mam problem z częstym oddawaniem moczu. Mam ciągłe uczucie parcia na oddawania moczu ,głownie koło główki penisa . Gdy coś wypije po pewnym czasie czuje dyskomfort i musze iść do łazienki . Nic mnie nie boli , nie szczypie ,nie swędzi . Zażywam leki antydepresyjne i pije duże słodkich gazowanych napoi , czy to mogą byś przyczyny mojej dolegliwości ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przy problemach z częstym oddawaniem moczu w pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza medycyny rodzinnej. Jeżeli lekarz uzna, że będzie taka konieczność skieruje Pana na konsultację do urologa.

Opisane przez Pana dolegliwości mogą mieć różne podłoże. Czasami wzmożone parcie na pęcherz może pojawić się pod wpływem przyjmowanych leków. Bardzo często wskazuje ono na zakażenie dróg moczowych. Może mu towarzyszyć ból brzucha oraz w okolicy nerek. Zdarza się, że takie objawy są spowodowane również przez inne schorzenia urologiczne.

W diagnozowaniu tego typu zaburzeń pomocne mogą być takie badania jak badanie ogólne i bakteriologiczne moczu, usg pęcherza moczowego oraz jamy brzusznej. Dopiero na podstawie szczegółowych badań lekarz będzie mógł określić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pan więcej informacji na temat problemów z częstym oddawaniem moczu:

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

Warto również sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-czestego-oddawania-moczu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/z-czym-jest-zwiazane-czeste-oddawanie-moczu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czeste-oddawanie-moczu-swiadczy-o-zapaleniu-pecherza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.