Czy taki poziom testosteronu całkowitego u 29 latka jest prawidłowy?

Czy poziom testosteronu całkowitego 357 mg/dl, u 29 latka jest normalny, dodatkowo mało snu plus brak porannych wzwodów, fantazjuje o seksie też rzadko, często oglądam porno, jestem w stałym związku.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

poziom testosteronu całkowitego 357 ng/dl u 29-letniego mężczyzny może być postrzegany jako na dolnym krańcu normy lub nieco poniżej niej. Zazwyczaj normalny zakres testosteronu dla mężczyzn waha się między 300 ng/dl a 1000 ng/dl, ale idealne wartości mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak ogólny stan zdrowia, styl życia, a nawet pora dnia, kiedy przeprowadzono badanie.

Opisane przez Pana objawy, takie jak brak porannych wzwodów, rzadkie fantazjowanie o seksie oraz uczucie zmęczenia, mogą wskazywać na niższy poziom testosteronu lub inne kwestie zdrowotne. Częste oglądanie pornografii i masturbacja może również wpływać na odczucia seksualne.

Jeśli martwi się Pan swoim poziomem testosteronu lub zauważył zmiany w libido, wzwodach lub ogólnym stanie zdrowia, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem. Może on zlecić dodatkowe badania, aby sprawdzić poziomy hormonów i ewentualnie zalecić odpowiednie leczenie. Lekarz może również zasugerować modyfikację stylu życia, taką jak poprawa jakości snu, dieta, ćwiczenia fizyczne oraz ograniczenie oglądania pornografii, co może pomóc w naturalnym zwiększeniu poziomu testosteronu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-testosteron

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.