Co oznacza ten wynik posiewu z napletka?

Zrobiłam sobie posiew pod napletkiem i mam enterococcus faecalius wzrost skąpy ( ) i finegoldia magna wzrost obfity ( ) co to oznacza? Czy to poważne? Skąd się biorą te bakterie? Czy te bakterie są z mojego organizmu czy mogłem zarazić się uprawiając seks analny?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Enterococcus faecalis i Finegoldia magna są bakteriami, które fizjologicznie występują w organizmie.

Pierwsza z nich bytuje głównie w przewodzie pokarmowym, ale może być również obecna w drogach moczowych oraz innych miejscach, takich jak genitalia. Jej wzrost był skąpy, dlatego nie powinna ona stanowić znacznego problemu zdrowotnego.

Z kolei Finegoldia magna jest spotykana na skórze i w jamie ustnej, ale może też występować w przewodzie pokarmowym. Zazwyczaj nie jest ona patogenna, jednak w nadmiernej ilości (tak jak u Pana), może zaburzać naturalną florę, prowadząc tym samym do infekcji.

Stosunek analny może przyczynić się do występowania tych bakterii, dlatego zalecamy zachowanie higieny podczas takich zbliżeń, warto również korzystać podczas nich z prezerwatyw.

W związku z powyższym zalecamy, aby z wynikami udał się Pan do lekarza w celu wdrożenia ewentualnego leczenia.

Więcej informacji na temat zakażeń intymnych u mężczyzn może Pan zaczerpnąć z odpowiedzi udzielonych na pytania o podobnej tematyce: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprzyjemny-zapach-pod-napletkiem

http://pytania.abczdrowie.devel/pytania/gronkowiec-w-wymazie-z-napletka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bakterie-e-coli-pod-napletkiem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.