Co oznacza nadmierne owłosienie?

Chciałam zapytać o włoski na brzuchu, klatce piersiowej i plecach u kobiet. Mam 20 lat i włoski w tych miejscach. Są jasne i raczej mi nie przeszkadzają, ale jest ich dużo. Są też na piersiach, a na linii pod pępkiem i wokół sutków pojawiają się też pojedyncze ciemne. Jak to wygląda z medycznego punktu widzenia?

Lek. Michał Lenard

Owłosienie na ciele jest cechą osobniczo zmienną. Jednak nadmierne owłosienie może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli to Panią niepokoi sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który ewentualnie skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!