Co oznacza opis badania RTG stawu biodrowego?

wiek 44 były sportowiec , opis badan rtg wyżej ustawiony staw biodrowy prawy. Zmiany koksartrotyczne z podchrzęstną sklerotyzacją i wyciągnięcia trzonów kosci biodrowych.Deformacja głów kości udowych. Szpary stawowe zwężone-zwłaszcza a odcinkach górnych. Części kostne jak poprzednio, deformacja głów kości udowych z przebudową kostną, sklerotyzacja stropów panewek stawowych. ruchomość w stawach biodrowych zachowana. Spłycenie lordozy lędżwiowej. Osteofity brzeżne w l5,S1 i dyskopatia L-S

Stawy biodrowe są dosyt "zużyte", istnieje pewna anomalia rozwojowa - staw prawy biodrowy ukształtował się wyżej. Dolegliwości mogą dawać zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędźwiowym, zwłaszcza tarcza L5-S1. Bardzo istotne jest aby dbać o zachowanie maksymalnie możliwej ruchomości w stawach biodrowych, aby zapobiec zwyrodnieniom oraz przeciążeniom w kręgosłupie. Wskazana współpraca z fizjoterapeutą pracującym technikami manualnymi, polecam Mulligana.
Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki