Co oznacza siniak pod okiem u osoby unikającej laktozy?

Witam, od roku staram się unikać laktozy, która wywołuje u mnie biegunki oraz bóle brzucha. Lekarz rodzinny twierdzi też że mam celiakie, gdyż celiakie ma mama. Jednak nie po drodze mi do gastrologa a z badań krwi wszystko wyszło w normie oprócz IGE - wyraźnej liczby przeciwciał. Jednakże ostatnio dietę tą stosuje gdyż coś się nasiliło. Martwi mnie też inna kwestia. Moje wyniki badań. MCHC - 32,10 g/dl z zakresu 32,20-35,50 oraz bazofile 0,01 tys/ z zakresu 0,02-0,10 oraz neutrofile 39,50 % z zakresu 40,00-80,00 i limfocyty 47,00 % z zakresu 20,00-40,00 i podwyższone OB - 16. Jestem zmieszana byłam z wynikami u lekarza ale pani doktor stwierdziła że nic mi nie dolega. A dzisiaj zauważyłam u siebie siniaka pod okiem. Nie boli, nie uderzyłam się jestem pewna że bym pamiętała. Naczytałam się różnych informacji w internecie i teraz się boje. Bardzo proszę wiec o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki Pani morfologii są w normie, nie ma powodu do niepokoju. Jeśli ma Pani objawy celiakii i wywiad rodzinny jest dodatni, powinna Pani się zdiagnozować w tym kierunku, gdyż nieleczona celiakia może być szkodliwa dla Pani zdrowia. Jeśli nie chce Pani iść do gastrologa, proszę sobie oznaczyć przeciwciała -badania serologiczne polegają na wykrywaniu swoistych przeciwciał przeciwendomyzjalnych (EMA), przeciwko transglutaminazie tkankowej 2 w klasie IgA (TG2). Jeśli w badaniach poziom płytek krwi być w normie, jeden siniak nie stanowi powodu do niepokoju.