Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa u 34-latki?

Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych ,w sekw. Stir, Lordoza lędźwiowa zniesiona,długołukowe lewoboczne skrzywienie kręgosłupa. Okręzna wypuklina krązka mk L4-5 która modeluje worek oponowy i zwęza otwory mk z kompresją korzeni nerwowych ,większą po str. lewej.Uszkodzenie pierścienia włóknistego tego krążka . Uogólnione uwypuklenie tarczy L5-S1 skierowane do światła otworów mk z ich spłyceniem oraz niedużym uciskiem pochewek korzeni S1. Uogólniona wypuklina na poz.L3-4 spłyca otwory korzeniowe Wys. i struktura kręgów prawidłowe.Rdzeń kręgowy normosygnałowy. Taki dostalam opis z Rezonansu i nie bardzo jestem w stanie to zrozumiec

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie
Objawy? I jaka reakcja na Ew leki? Konieczna wizyta u neurochirurga i ustalenie dalszego postepowania