Co powoduje ropne wypryski na dekolcie?

Witam, mam okropny problem. Od jakiegoś czasu na dekolcie wyskakują mi krostki , które na początku są jak małe podskórne grudki a później robią się z tego wielkie ropne krosty. Zostają mi po nich blizny i jestem załamana, bo gdy jedna już zaczyna się goić to za chwile pojawia się następna. Nie wiem co robić i czym to jest spowodowane. Mam wrażliwą, alergiczną skórę i zawsze miałam problemy z tego powodu, ale nigdy nie aż takie jak ten. Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli ma Pani skłonność do powstawania alergii i objawiała się ona w ten sposób to prawdopodobnie tym razem również taka jest przyczyna dolegliwości. Proszę zwrócić uwagę czy w ostatnim czasie nie zmieniła lub nie wprowadziła Pani nowego produktu - proszę szczególną uwagę zwrócić na kosmetyki do makijażu, demakijażu. Jeżeli tak było proszę z produktów zrezygnować.
Zmian nie należy również drażnić, wyciskać, drapać. Może to doprowadzić do nasilenia zmian.

Wskazana jest wizyta u dermatologa i ocena czy zmiany nie zostały nadkażone przez bakterie i czy na pewno opisywane zmiany mają pochodzenie alergiczne.

Pozdrawiam