Co powoduje silny ból brzucha nad pępkiem?

Witam, dzisiaj mialam silny bol brzucha w okolicy nad pepkiem (na srodku). Bol nasilal sie, a potem utrzymywal przez ponad 2 godziny. Teraz bol raczej przeszedl, czuje jeszcze obrzek i czasami skurcze. Burczy mi w brzuchu, bo nie jadlam od paru godzin. Mam gazy. Po tym, jak bol troche ustapil oddalam normalny stolec. Dodam tylko, ze od paru dni mialam zaparcia. Niecaly miesiac temu wystapily u mnie wymioty i bol brzucha (w tym samym miejscu, ale nie tak silny). Co to moze byc?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn moze być cały szereg i cieżko bez badania lekarskiego coś więcej powiedzieć. Mozna jedynie zgadywać, być moze dochodzi do podniedroznosci jelit lub problem tkwi w podrażnienia trzustki. Proponuje zgłosić sie do lekarza rodzinnego.