Co się stanie, gdy osoba nie zarażona HIV przyjmie jednorazowo jedną tabletkę leku Stribild?

Co się stanie gdy osoba zdrowa, nie zarażona HIV przyjmie jednorazowo jedną tabletkę leku Stribild? Podobno to dobra prewencja?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Jednorazowa dawka nie powinna wpłynąć na wystąpienie działań niepożądanych. Jeśli chodzi o prewencję to jednorazowa dawka prawdopodobnie nie zmniejszy znacząco ryzyka zarażenia.