Co zrobić z tym pęknięciem retainera?

Dzień dobry, dwa dni temu pękł mi retainer staly(drucik) na dolnych zębach, założony był od trójek do jedynek po obu stronach. Aparat ściągnęłam 4 lata temu, w wieku 18 lat, nosiłam go 3,5 roku. Od dawna nie mam kontaktu z ortodontą prowadzącym, ponieważ się przeprowadziłam. Czy w takim razie powinnam wybrać się do innego ortodonty na założenie nowego retainera, czy ściągnięcie tego co z niego zostało? Czy dolne zęby bardzo się przesuną?(nigdy nie były jakoś bardzo krzywe, bardziej miałam problem z górnymi zębami) Z góry dziękuje za odpowiedz.

Oczywiście trzeba wymienić aparat retencyjny na nowy w gabinecie ortodontycznym. Dodatkowo radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn tej awarii. Często powodem awarii dolnego aparatu retencyjnego jest napięcie mięśni gruszkowatych. Pozdrawiam