Ćwiczenia brzucha u 14-latka i proces wzrostu

Mój 14-letni syn ostatnio zaczął ćwiczyć mięśnie (brzuch, bicepsy), i zastanawiam się, czy to może jakoś źle wpłynąć na jego zdrowie? Czytałem też gdzieś, że takie ćwiczenia w jego wieku mogą sprawić, że przestanie rosnąć (ma 173 cm. Czy to prawda?

Wszystko zależny od tego ile i jak Pana syn wykonuje ćwiczenia. Generalnie, bardziej zaleca się dynamiczny wysiłek ( bieganie, gra w piłkę, pływanie, jazda na rowerze ) niż statyczny ( podnoszenie ciężarów ), ale jeśli nie jest to jedyna aktywność Pana syna, i jeśli nie wykonuje jej w długich i częstych seriach o dużym obciążeniu nie jest to niepokojące i nie zaszkodzi zdrowiu.