Czy mogę odstawić ten lek po 7 dniach przyjmowania go?

Biorę od tygodnia lek Mirtor 15 mg. Został mi przepisany na nerwicę. Niestety czuję się po nim fatalnie, mam zawroty głowy, nudności, gorzki posmak, zmęczenie, osłabienie, złe sny. Zdecydowanie wolałam stan, który miałam zanim zaczęłam przyjmować leki. Nie miałam depresji, nie miałam problemów ze snem, jedynie problemy na tle nerwowym pojawiające się w sytuacjach stresowych. Wiem, że minimum 2-3 tygodnie, aby lek zaczął działać prawidłowo, ale w tej chwili nie mogę sobie pozwolić na takie samopoczucie przez tak długi okres. Czy mogę odstawić ten lek po 7 dniach przyjmowania go? ( nie da się podzielić dawki, ponieważ jest to najmniejsza) Obawiam się skutków ubocznych i kolejnego zmarnowanego tygodnia
KOBIETA, 22 LAT 4 tygodnie temu

Pomimo tego, że jest to lek ulegający rozpadowi w jamie ustnej to można podzielić go na dwie części- może Pani rozważyć taką redukcję dawki. Odstawienie z dnia na dzień nie powinno wywołać objawów niepożądanych, jednak najlepiej zrobi Pani, jeżeli przedyskutuje Pani temat z lekarzem, który zalecił leczenie.