Czerwone plamki na penisie - co to takiego?

Witam! Mam już drugi dzień takie czerwone plamki na penisie. Do kąpania używam żelu pod prysznic. Czy to może być przez to? Mam pić wapno?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną dolegliwości może być nadwrażliwość na stosowany preparat, więc proszę go unikać. Jeżeli w ostatnim czasie pojawiły się w Pana otoczeniu nowe rzeczy - na przykład inne kosmetyki, proszek do prania, płyn do płukania - proszę również spróbować z nich zrezygnować.  Może Pan spróbować przez kilka dni przyjmować wapno. Jednak jeżeli nie będzie efektu konieczna będzie wizyta u dermatologa, gdyż opisywane przez Pana objawy mogą być wynikiem innej choroby, na przykład infekcji grzybiczej.

Grzybica pojawia się w stanach obniżonej odporności - przykładowo w trakcie infekcji, silnych stresów, w trakcie stosowania antybiotykoterapii.