Czy alkohol mógł wyniszczyć komórki odpowiadające za wzrost?

Witam, mój syn ma 17 lat i 170cm wzrostu, ja mam 179 mój starszy syn ma 179cm wzrostu i urósł do takiego stanu w wieku ok 16 lat. Mój syn mając 170cm wzrostu obawia się że już nie urośnie ponieważ przez roku urósł 2 cm . Przyznał się że pił dosyć dużo alkoholu w wieku 15.5lat . Czy alkohol mógł wyniszczyc komórki odpowiadające za wzrost ? I czy ma szanse jeszcze urosnąć?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze szanse są proponuje udac się do lękarza ortopedy aby ocenić chrząstkę wzrostowa