Czy badanie beta HCG określa wiek ciąży?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 15 października, okres powinnam dostać 11 listopada, ale się spóźnił. Zrobiłam 3 testy ciążowe i na wszystkich wyszły dwie kreski, z tym że ta dolna była blado różowa. 16 listopada zrobiłam badanie HCG i mój wynik to 203 mlU/m. Chciałam się dowiedzieć, który to tydzień ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Czas trwania ciąży określamy na podstawie daty ostatniej miesiączki, czyli nieściśle, bo nie od daty owulacji i zapłodnienia, które zwykle trudno ustalić. Teraz jest Pani więc w 7 tygodniu ciąży, natomiast badanie krwi wykonała Pani w 5 tygodniu i wynik mieści się w normie dla tego okresu ciąży.

Pozdrawiam!