Czy faktycznie, by mieć zabieg endoskopii, trzeba zostać na noc w szpitalu?

Kilka dni temu utknęła mi ostra pestka winogrona w przełyku. Laryngolog mówił, że albo mam czekać aż przejdzie, albo zrobią mi pod narkozą wsadzanie sztywnej rury w przełyku z zostaniem na noc w szpitalu. Nie wiem co mam zrobić bo druga opcja nie jest zachęcająca. Da się coś zrobić by ta pestka odczepiła się i przeszła dalej? I czy faktycznie by mieć zabieg endoskopii trzeba zostać na noc w szpitalu, czy lekarz tylko mnie straszył by zniechęcić? Nie czuję bólu, ale cały czas czuję to ciało obce.

Teoretycznie można by było zrobić zabieg w procedurze jednodniowej, gdzie po porannym zabiegu wieczorem mogła by Pani opuścić szpital. Wszystko zależy jednak od warunków miejscowych. Nikt na siłę nie zostawia ludzi w szpitalu, więc jeżeli lekarz powiedział że będzie trzeba zostać, to widocznie takie mają procedury.