Czy jest możliwa ciąża mimo negatywnego testu ciążowego?

Witam . cykle od 3 mies mam co 33 dni ostatnia miesiaczke mialam 13 maja 2018 i do tej pory cisza dzis jest 39 dzien cyklu testy negatywne wspolzylam z mezem bez zabezpieczebia do konca . czy powinnam zrobic bete hcg ? I czy jest mozliwe ze testy negatywne a mimo to ciaza ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czasem wyniki testów mogą być fałszywie ujemne. Może Pani wykonać oznaczenie poziomu bhcg we krwi. Jeżeli wynik będzie ujemny a okres się nie pojawi, to powinna Pani zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn braku miesiączki.