Czy mogę być w ciąży mimo, że testy były negatywne?

Cześć, mam 18 lat i około miesiąc temu podczas mojego drugiego dnia okresu uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia a w środku miałam nasączony krwią tampon. Nie doszło do ejakulacji we mnie a chłopak wyjął członka na około 5 sekund przed ejakulacją. Zrobiłam apteczny test ciążowy o poziomie 10 mlU/mL a dokładniej płytkowy po 9 dniach od stostunku i był negatywny. Tak samo jak 2 dni temu zrobiłam ponownie test i kolejny dla pewności o tym samym poziomie i były oba negatywne a na ten moment od tego stosunku minęło ok 30 dni. Wczoraj według aplikacji menstruacyjnej powinnam dostać okresu a dalej go nie mam. Poprzedni okres pospieszył mi się o 2/3 dni jakoś. Dołoże to że cały czas się stresuje przez ten miesiąc i boję. Czy mogę być w ciąży mimo że testy wskazywały negatywnie? Co może być nie tak? A może to jest normalne i niedługo powinna dostać? Dziękuje za odpowiedź
KOBIETA, 18 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli wykonała Pani testy zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu i wyszły one negatywnie to nie jest Pani w ciąży.

Dla pewności zawsze warto wykonać test ciąży z krwi.

Sytuacja przedstawiona przez panią nie stworzyła ryzyka ciąży. Drugi dzień cyklu należy do dni niepłodnych.

Proszę w trakcie stosunku wyjmować tampona,który nie jest dostosowany do stosunku płciowego. Na rynku pojawiły się tampony,które można używać w trakcie stosunku płciowego.

https://beppy.pl/tampony-beppy-tampony-do-seksu-podczas-okresu/

Obecność zwykłego tampona w trakcie stosunku płciowego mogłaby doprowadzić do urazów.

Proszę również pomyśleć o stałej antykoncepcji.

Jeśli ma Pani nieregularne miesiączki,to czas żeby wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska