Czy jest szansa na poprawienie tej wady?

Witam, nosiłam aparat ortodontyczny stały na 2 łuki przez 2 lata. Efekty po ściągnięciu rewelacyjne. Teraz od 3 miesięcy noszę na górę nakładkę na noc, a na dół aparat retencyjny. Zauważyłam, że między dolnymi jedynkami robi mi się przerwa, która się powiększa. Jedna z jedynek postanowiła sobie powędrować do przodu i wychodzi poza dwójkę. Czy to normalnie, że mając aparat retencyjny takie rzeczy się dzieją? Czy jest szansa na poprawienie tego? Szpara jest dość spora bez problemu kartka papieru wejdzie i się powiększa.

Radzę sprawdzić u fizjoterapeuty napięcie mięśni głowy, szyi, a także modelu połykania. Tego typu przemieszczenia to zwykle efekt nierównowagi mięśniowej. Pozdrawiam