Czy leczyć się na depresję czy boreliozę?

Witam, Mam 32 lata. Poniżej opisuję problem. Objawy: skaczące ciśnienie (jestem nadciśnieniowcem), drżenie rąk lub nóg, straszne zmęczenie od 2 miesięcy, czasem ból jednego z łokci lub kolana, brak apetytu, brak skupienia i problem z pamięcią. Wyniki laboratoryjne w normie, odwiedziłem gastrologa, kardiologa, endokrynologa, telemedycyna neurologa. Zaproponowano konsultację psychoatryczną, gdzie stwierdOno depresję. W między czasie wykonano badania na borelioze. Wyniki (Elisa) IGG 30,8 Igm 40,1. Potwierdzenie western blot IGG dodatnie p41-93 punkty, Vise bb 42-punkty. Igm ujemne. Proszę o iterpretację przypadku. Jestem zdesperowany bo nie wiem już czy leczyć się na depresję czy na boreliozę.

Witam! Właściwsze wydaje się być leczenie Psychiatryczne. Trudno się jednoznacznie wypowiedzieć, czy mamy do czynienia z depresją, czy nerwicą depresyjną. W leczeniu istotną rolę powinna odgrywać psychoterapia (ew. w okresie pandemii treningi autogenne) z odpowiednio dobranym wsparciem lekami p/depresyjnymi z grup SSRI lub SNRI. Radzę tego spróbować, z pewnością efekt będzie pozytywny. Jednak uprzedzam, że leki te mają "opóźniony start", tzn. początek działanie pojawia się po 2-4 tygodniach. Powodzenia W. Łuczkowski.