Jak bezpiecznie odstawić te 2 leki?

Witam, Borelioza spowodowała u mnie depresję umiarkowaną. Aktualnie od kilku dobrych miesięcy objawy nie wróciły, borelioza została również wyleczona. Biorę mozarin pół tabletki dziennie (5mg) rano. Biorę również lek na padaczkę dwa razy dziennie rano i wieczorem (lamotrix 25g) z którego tez musze zejść ponieważ wykluczono u mnie padaczkę (wszystkie kłamliwe objawy wyszły przy ciężko przebytej boreliozie) Chciałabym z niego (mozarin) i (lamotrix) zejść, tylko pytanie jak?
KOBIETA, 27 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

odstawianie leków powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Leku Mozarin nie wolno odstawiać nagle. Należy stopniowo zmniejszać dawki aż do całkowitego odstawienia, przy czym czas zakończenia terapii powinien zostać określony przez specjalistę.

Producent leku Lamotrix również przestrzega, aby nie przerywać leczenia bez uprzedniej konsultacji lekarskiej. W związku z tym proszę zgłosić się do lekarza, który zaleci Pani dalsze postępowanie mające na celu rezygnację z wyżej wymienionych leków.

Inne pytania dotyczące podanych leków umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-leku-mozarin-swift-10-mg-a-jego-skutki-uboczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-ten-lek-odstawic-od-razu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-spozywac-alkohol-gdy-biore-lamotrix.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.