Czy moja waga taka zostanie?

Dokładnie 3 dni temu miałam zabieg usunięcia 2 zębów mądrości. Przed zabiegiem ważyłam 76kg i byłam na diecie od paru miesięcy. Minęły trzy dni, a ja nie zależnie od pory dnia wchodząc na wagę widzę 79,5kg. Jem i pije mniej ponieważ bolą mnie dziąsła, niemożliwe jest też dla mnie aktualnie gryzienie. Boję się że ta waga teraz ze mną zostanie i będę musiała ją od nowa spalać.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zabieg usuwania ósemek nie wpływa na wahania wagi, a w szczególności nie powinien wpłynąć na jej wzrost z powodu trudności w jedzeniu i piciu.

Usuwanie zębów mądrości przeprowadza się najczęściej od 16 roku życia, jeżeli chodzi o zęby dolne i od 20 roku życia w przypadku ósemek górnych. Jest to zabieg wskazany dla osób, u których zęby wyrosły w sposób nieprawidłowy i powodują dolegliwości bólowe. Często tworzą się wtedy zakażenia bakteryjne i stany zapalne.

Jeżeli chodzi o wahania Pani wagi, a nie przyjmowała Pani nadprogramowych kalorii, to możliwe, że przybranie dodatkowych kilogramów jest spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. U kobiet najczęściej dochodzi do tego w okresie występującym tuż przed planowaną miesiączką.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje zagadnienia związane z usuwaniem zębów mądrości:

https://portal.abczdrowie.pl/zab-madrosci-kiedy-sie-pojawia-czy-trzeba-go-usuwac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.