Czy te dolegliwości mają związek z leczeniem zęba?

Dzień dobry. 1.5 miesiąca temu mialam chirurgicznie usuwana 8mke. Zabieg trwał ponad godzinę, chirurg miał duży problem z usunięciem zeba. Od tamtej pory mam komplikacje. Po usunieciu bol 2 tygodnie, goraczka, antybiotyk. Potem nie chciala zejść opuchlizna, a gdy zeszla to później znowu nawracała, bolało mnie policzko, w miejscu usunięcia utworzyla się jakaś galaretkowka, czerwona tkanka. Miałam przeprowadzone łyżeczkowanie. Po jakimś czasie wystąpił ponowny nawrot - lekka opuchlizna, bol i galaretkowata tkanka, tym razem wzdłuż 7ki, ale szla coraz to bardziej w dol. Chirurg uznał ze to może być obumieranie 7ki i wcale nie jest to wina zabiegu. Jeśli objawy znowu wroca to chce mi robic kanałówke. Ta 7ka wcale mnie nie boli, nie wydaje mi się, by o to chodziło. W dodatku, nawet jeśli, to musi mieć związek z ekstrakcją 8mki. Co mogę zrobić w takim przypadku?
KOBIETA, 26 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli ma Pani wątpliwości co do diagnozy, to w takiej sytuacji warto skonsultować się z innym chirurgiem szczękowym, który może zasugerować inne podejście do leczenia. Może być także potrzebne wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, takich jak rentgen czy tomografia komputerowa, które pomogą lepiej zrozumieć stan zdrowia zębów i tkanki wokół nich.

W międzyczasie, aby złagodzić ból i stan zapalny, możesz stosować zimne okłady na zewnętrzną stronę policzka i przyjmować leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne zalecone przez lekarza.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-kanalowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.