Czy opary Acetonu mogą być groźne dla zdrowia?

Witam, Jestem w 6 tyg ciazy, uzywalam rozpuszczalnika Acetonu technicznego przez 5 min, przy otwartym oknie, ale pewnie sie nawdychalam. Pozniej dopiero przeczytalam o zlym wplywie... Czy przez takie jednorazowe uzycie moze sie cos stac? Czy mam sie martwic?

W ciąży należy bezwzględnie unikać kontaktu z chemikaliami. W Pani przypadku kontakt był krótkotrwały. Wątroba skutecznie wychwytuje z krwi rożne substancje toksyczne wiec nie powinno się nic stać. Proszę to jednak zgłosić ginekologowi który prowadzi Pani ciążę na najbliższej wizycie.