Czy prawidłowo karmię swoje dziecko?

Dzien dobry chcialabym zapytac czy prawidlowo karmie swoje dziecko dieta mohego 5 miesiecznego syna wyglada naatepujaca 5-6 rano mleko mm 150 9-mleko 120-150 13-mleko 120 14:30 obiadzik (zupka jarzynowa caly sloik) 16 mleko 150 18 deserek jablko banan badz owoce ze sloiczka 21 mleko 180 Dziecko spi do 3 nad ranem z czego wypiha 120ml mleka i spi dalej do 6 Chcialabym wprowdzic kaszke zamiast mleka np o 9 rano Moje pytanie czy taka dieta jest odpowiednia dla 5 msc chlopca? I jaka kaszke najlepiej wybrac i jak zaczac wprowadzac mu ją do diety Dziekuje i pozdrawiam

Dzień dobry,
Według obowiązującego schematu żywienia niemowląt, w wieku 5-6 miesięcy dziecko powinno zjadać około 5 posiłków o objętości około 150-160ml każdy (w tym 4 posiłki powinny być posiłkami mlecznymi a pozostałe posiłki powinny mieć konsystencję puree). Oczywiście są to wartości tylko orientacyjne ponieważ to dziecko decyduje czy posiłek zje oraz ile zje a rodzic decyduje tylko o tym co poda dziecku oraz kiedy. Kaszą, którą powinna Pani wybrać to dowolna kasza zbożowa - może to być kaszka ryżowa/kukurydziana/manna. Co do tego czy dziecko jest prawidłowo karmione to wydaje się, ze posiłków jest trochę za dużo - można by było odrobinę zwiększyć porcję (tą 120ml zwiększyć do 160) i wtedy zmniejszyć ilość posiłków np. do 6. Ale przede wszystkim proszę zwrócić uwagę na przyrosty wagi dziecka oraz na to ile teraz waży.; Jeśli waga jest prawidłowa i przyrosty masy ciała również są zgodne z normami to oznacza, że jadłospis jest prawidłowy i dziecko otrzymuje tyle kalorii ile jest mu potrzebne.
Pozdrawiam serdecznie,
Maja Czerwińska-Rogowska
Dietetyk Gryfice