Czy przyjmowanie takiej dawki antybiotyku jest bezpieczne?

Witam zdiagnozowano u mnie sibo miałam bardzo wysokie wyniki w teście WTo laktuloza, lekarz przepisała mi xifaxan 3x2 tab przez 10 dni w każdym miesiącu przez 6 miesięcy, do tego duspatalin , dexilant bo mam problemy również tego typu i alforex, jestem przerażona dawką tego antybiotyku , czy o jest bezpieczne? czytałam o skutkach ubocznych i to mnie tak zdołowało czy często występują , nie wiem co zrobić....

Szanowna Pani, nie można wykluczyć działań niepożądanych, jednakże sądzę że korzyści przewyższą ewentualne działania niepożądane, które wcale nie muszą wystąpić