Czy recepta wypisana przez lekarza rodzinnego na tabletki Amertil jest odpłatna?

Dzień dobry. Czy recepta wypisana przez lekarza rodzinnego na tabletki Amertil jest odpłatna 100% czy jednak podlega refundacji? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może być refundowana w przypadku sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa lub przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.
Pozdrawiam