Czy to normlany stan po zakończeniu stosowania leku?

Jestem mężczyzną, mam 26 lat i zmagam się z następującym problemem: od około 2 lat cały czas mi się odbija (nawet na czczo), czasami zjem coś o 14 i odbije mi się tym o 22. Mam wrażenie, że zaczęło mi się to po dniu, w którym miałem nudności i nie mogłem nic zjeść (przeszło po 3 dniach i stanęło na tym co jest teraz). W zeszłym tygodniu wpadłem na pomysł, że zacznę używać leku na refluks. Używałem go przez około 4 dni i czułem się bardzo dobrze, wróciły mi siły, miałem więcej energii / jak bym już nie miał tych problemów gastrycznych. Dzisiaj pierwszy dzień bez stosowania (po 4 dniach) i już czuję, że odbijanie i uczucie ciężkości powoli nawraca. Czy tak powinno być, czy nie? Do lekarza będę szedł po kolonoskopii, którą mam za 2 tygodnie.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mimo, że ciągłe odbijanie może być następstwem refluksu żołądkowo-przełykowego, to lepiej nie stosować leków na własną rękę. Co prawda, poprawa samopoczucia po zastosowaniu tego leku może sugerować, że przyczyną jest właśnie refluks, ale lepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który będzie w stanie zalecić Panu odpowiednie postępowanie, w tym dawkowanie leku.

Bardzo dobrze, że zapisał się Pan na kolonoskopię. To ważne badanie, które pozwoli wykluczyć inne możliwe przyczyny. Po zakończeniu tego badania, proszę omówić swoje objawy i wyniki z lekarzem. Być może będzie konieczne dalsze badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, takie jak gastroskopia, aby dokładnie ocenić stan przełyku, żołądka i dwunastnicy.

Przyczyny odbijania opisaliśmy tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/odbijanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.