Co robić ze wzdęciami i uczuciem pełności?

Dzień dobry od paru dni , mam jakby pełny brzuch , nic dużo nie zjedzonego , często się odbija po tym co jest zjedzone , a są i zaparcia i wzdęcia , po zjedzeniu , śluz rzadki o barwie zielonej.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wzmożone odbijanie, zaparcia, wzdęcia i zmieniony kolor śluzu mogą wskazywać na różne problemy żołądkowo-jelitowe. Jednym z możliwych wyjaśnień może być refluks żołądkowo-przełykowy, który powoduje odbijanie się treści żołądkowej do przełyku. Wzdęcia i zaparcia mogą wynikać z zaburzeń w trawieniu lub problemów z perystaltyką jelit. Natomiast zielony kolor śluzu często wskazuje na obecność bakterii w jelitach lub infekcję.

W przypadku takich objawów zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub gastroenterologiem, którzy będą mogli przeprowadzić dokładne badania i postawić trafną diagnozę. Lekarz może zlecić badania krwi, kału, a także ewentualnie wykonanie gastroskopii lub kolonoskopii.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-refluksu-zoladkowo-przelykowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.