Zgaga i odbijanie treści pokarmowych oraz biegunki i zaparcia

Witam. Od 2 tygodni non stop dokucza mi puste odbijanie. Do tego dwa razy pojawiła się zgaga. Wziełam dwa razy Cotroloc i zgaga ustąpiła. Ale odbijanie dokucza mi i po jedzeniu i na czczo. Jak się położę wieczorem czuję pełność w żołądku muszę się podnieść i wtedy się odbije i jest ok.Do tego naprzemienne biegunki i zaparcia. Powoli wpadam w depresję,bo lekarz zasugerował refluks i przepisał metoclopramid. Bardzo się stresuję, bo nie mogę się pogodzić z tym refluksem :( Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na refluks żołądkowo-przełykowy. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Warto wykonać badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego czyli gastroskopię. Na podstawie wyniku badania oraz występujących objawów zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.