Czy ta płaska zmiana to polip?

Opis badania : Endoskop wprowadzono do kątnicy , a następnie do niezmienionego ileum terminale. Przygotowanie jelita do badania: dobre(BBPS 3/3/3) . W esicy płaska zmiana 8x6 mm, usunieta pętla i odzyskana do badania. Poza tym błona śluzowe jelita różowa o prawidłowym rysunku naczyniowym. Per rectum: guzki prawnicze II stopnia. Proszę o interpretację wyniku. Czy ta płaska zmiana to polip.

Nie da się jasno odpowiedzieć, polipu zwykle są uszypułowane, ale zdarzają się też nieuszypułowane, a nawet płaskie. Jeżeli lekarz, który wykonał badanie nie wskazał wprost, że zmiana jest polipem, prawdopodobnie obraz nie był oczywisty. Dokładnej odpowiedzi udzieli patomorfolog.