Czy taki lek można podawać dzieciom?

Czy Multi Flora APTEO 10 kaps. można podawać dzieciom?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie napisała Pani, w jakim wieku jest dziecko. Choć probiotyk Multi Flora nie ma ograniczeń wiekowych, to nie oznacza to, że jest przeznaczony dla każdego. Więcej informacji na temat tego, czym są probiotyki i jakie mają działanie w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-sa-probiotyki.

Dzieciom podaje się probiotyki w ściśle określonym dawkowaniu i przez określony czas, w zależności od tego czy podawane są profilaktycznie, czy podczas antybiotykoterapii. Warto wiedzieć, że na rynku jest niezmiernie bogaty wybór probiotyków przeznaczonych dla dzieci i dobranych szczególnie do ich potrzeb. Nie bez znaczenia bywa także postać probiotyku (niemowlętom i małym dzieciom podaje się probiotyki w kroplach).

Jeżeli ma Pani wątpliwości, proszę skonsultować się z pediatrą lub kupić probiotyk przeznaczony dla dzieci – na pewno w wyborze pomoże Pani farmaceuta.

O roli probiotyków w życiu dzieci przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyk-dla-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.