Czy ten przyrost b-HCG jest prawidłowy?

Dzień dobry, problem jest mianowicie w przyroście bety 09.06 wyniosła 342 mlU/ml 11.06 wyniosła 750 mlU/ml 15.06 wyniosła 2672 mlU/ml 18.06 wyniosła już tylko 4288 U/ml Pierwsze trzy wykonywane były w tym samym laboratorium, ostatnie zostało wykonywane w innym. Pęcherzyk ciążowy znajduje się macicy i 18.06 miał 11 mm. Brak pęcherzyka żółtkowego - lekarz twierdzi, że jeszcze za wcześnie by powstał. Z kalkulatora wynika, że 18.06 rozpoczynam 5 tydzień, namiast lekarz twierdzi, że ciąża jest z pewnością młodsza, niż to wynika z daty ostatniej miesiączki. Czy wobec powyższego jest jeszcze szansa, aby ta ciąża miała rację bytu? Czy może być jakiś margines błędu w badaniu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak najbardziej są szanse, że ciąża rozwija się prawidłowo. Zwłaszcza, że lekarz twierdzi, że ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki, a badania poziomów beta-HCG wykonane zostały w różnych laboratoriach.

Stężenie beta-HCG rośnie, a to najważniejsze. Pęcherzyk żółtkowy może być niewidoczny nawet do szóstego tygodnia ciąży. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejną wizytę u ginekologa, podczas której powinno się więcej wyjaśnić.

Nasze użytkowniczki borykały się z podobnymi problemami do Pani. Poniżej zamieszczamy linki do podobnych pytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-pecherzyk-zoltkowy-w-5-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekarz-robil-mi-usg-w-5-tygodniu-dlaczego-nie-bylo-nic-widac.

Normy stężenia beta-HCG oraz charakterystyka badania została natomiast opisana w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/hcg. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.