Czy mogłam zajść w ciążę po zmianie tabletek hormonalnych?

ginekolog zmieniła mi lek novynette który brałam przez 2 lata na liberelle, zaleciła zaczęcie przyjmowania liberelle po 7 dniowej przerwie od ostatniej tabletki novynette. jednak teraz z internetu dowiedziałam się że przez 7 pierwszych dni przyjmowania liberelle powinnam stosować antykoncepcje mechaniczną, nie wiedziałam o tym, ginekolog nic o tym nie wspomniała. jest szansa że moglam zajsc w ciaze? stosunek odbyłam 1 raz
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do tabletek antykoncepcyjnych Liberelle można znaleźć informacje, z których wynika, iż zmiana z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego powinna nastąpić po zakończonym opakowaniu, tak jak też Pani uczyniła.

Producent nie wspomina o konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Z tego wynika, że postąpiła Pani prawidłowo i zapewne z tego powodu Pani ginekolog nie wspominała o stosowaniu antykoncepcji mechanicznej. Ryzyko zajścia w ciążę jest więc znikome.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania użytkowników można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-i-stosunek-bez-dodatkowego-zabezpieczenia-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/koniecznosc-dodatkowego-zabezpieczenia-po-zmianie-tabletek-sylvie20-na-madinette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-ochrona.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.