Czy mogę zajść w ciążę w tym przypadku?

Dzień dobry, Dwa tygodnie po zakończonym okresie ,dostałam plamienie (podejrzenie endometriozy).Udałam się do ginekologa przepisał mi Levest (Rigevidon w Polsce). Plamienie które trwało 10 dni ustało po 2 dniach brania tabletek. W 7 dniu brania tabletek uprawiałam seks bez zabezpieczenia,lecz nie doszło do wytrysku. Moje pytanie brzmi czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy antykoncepcja zaczęła już działać ? Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w dowolnym dniu cyklu wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia – najlepiej przez cały ten cykl.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce tabletek Rigevidon, w przypadku gdy rozpoczęcie tej formy antykoncepcji przypada na 2-5 dzień miesiączki, to przez pierwszy tydzień trzeba dodatkowo się zabezpieczać. Jedynie zażycie pierwszej pigułki w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego zapewnia natychmiastową ochronę.

W związku z powyższym w Pani przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę, choć biorąc pod uwagę brak wytrysku ryzyko to nie jest duże. Zachęcamy do wykonania testu ciążowego za około 2 tygodnie.

Inne pytania o podobnej tematyce znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-w-6-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zaczac-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne-yaz-w-dowolnym-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-novynette.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.