Czy jest możliwość, że zaszłam właśnie w ciążę?

Dobry wieczór, Po zakończeniu okresu około 10 dniu dostałam plamienie które trwało (2 tyg)do momentu wizyty u lekarza i wzięcia antykoncepcji natychmiast (Levest 150/30).Plamienie ustało na 2 dzień brania antykoncepcji W momencie wzięcia 8 dawki leku uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Moje pytanie brzmi czy jest szansa na zajście w ciążę ? Pozdrwiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

należałoby zerknąć do ulotki tabletek antykoncepcyjnych Levest, aby poznać zalecenia producenta co do ich stosowania. Najczęściej jest tak, że doustną antykoncepcję hormonalną najlepiej jest rozpoczynać pierwszego dnia cyklu, co zapewnia natychmiastową ochronę.

Jeśli jednak tabletki rozpoczyna się w dowolnym dniu cyklu, to należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez czas wskazany przez producenta danego leku. Niestety nie mamy dostępu do ulotki tabletek Levest, dlatego nie jesteśmy w stanie zweryfikować, jaki to jest dokładnie czas.

Jeśli będzie to 7 dni, to tabletki powinny już zacząć działać i ryzyko ciąży byłoby niewielkie.

Inne pytania o tabletki Levest znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-levest-sa-bezpieczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-levest-w-6-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-moga-powodowac-nowotwory-piersi-i-inne-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.