Jak szybko zaczęła działać antykoncepcja?

Dzień dobry, Tydzień po zakończonym okresie , dostałam kolejny okres który trwał 2 tygodnie do czasu wzięcia antykoncepcji .Po konsultacji z lekarzem przepisał mi Levest 150/30 tak jak wspomniałam wyżej krwawienie ustało po 2 dniach od wzięcia antykoncepcji .Mam brać antykoncepcje 3 msc bez przerwy, podejrzenie endometriozy. Moje pytanie brzmi, Po jakim czasie tabletki zaczęły działać jako antykoncepcja? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli pierwsza tabletka antykoncepcyjna jest przyjmowana pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego, to ochrona następuje natychmiastowo. W Pani przypadku krwawienie, które pojawiło się tydzień po menstruacji miało inną przyczynę, dlatego najprawdopodobniej tabletki nie zapewniły należytej ochrony.

Proszę spojrzeć na ulotkę dołączoną do opakowania tych tabletek. Znajdzie w niej Pani informacje, które mówią, po jakim czasie tabletki stają się skuteczne, jeśli ich rozpoczęcie następuje w dowolnym dniu cyklu. Być może przez cały ten cykl będzie Pani musiała dodatkowo się zabezpieczać.

Inne pytania o tabletki Levest znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletki-antykoncepcyjne-levest-sa-bezpieczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-levest-w-6-dniu-cyklu.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-otrzymam-recepte-na-tabletki-antykoncepcyjne-bez-badan-ginekologicznych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.