Czy ten sposób szczepienia dziecka jest prawidłowy?

Witam serdecznie . Mojja córka skończyla 5 lat i ma szczypion aprzypominającą szczepionką na błonicę, tężęc , krztusiec oraz polio . W przychodni każą mi to zrobić ich darmowąszczepionką INFNRIKS DTPA oraz drugim wkłuciem na polio. Córka do 2 roku zycia na w.w. choroby była szczepiona 5w1 ( INFANRIX IPV plus HIB- płatną). Czy ten sposób szczepienia jest prawidłowy, czy moze powinnam szczepić szczepionką INFANRIX DTPA PLUS IPV(4w1) płatną i córka by miała jedno wkłucie? W przychodni mi mówia ze róznica jest taka ze tutaj będą dwa wkłucia a przy tamtej jedno i będę musiał za to zapłacic. Mówią mi , ze to wydatek nie porzebny bo to jest to samo( róznica tylko w ilości wkłuć no i cenie- tu za darmo a tamto płatne). Czy to , ze w wieku do 2 lat była szczepiona szczepionką płatna 5w 1 nie powoduje tego by teraz musiał być szczepiona tez szczepionka płatna 4w1? Czy naprawde może być ona w tym przypadku zaszczepiona tymi dwoma wkłuciami darmowymi?Prosze o poradę czy faktycznie ta różnica to tylko te dwie różnice, które nie będą miały wpływu na jakość szczepienia? Pzdr serdecznie

Jeżeli nie zgadza się Pani z proponowanym schematem szczepienia, proszę przepisać dziecko do innej poradni i zasięgnąć tam porady. Niezbędna jest Karta Szczepienia dziecka do wglądu żeby analizować sytuację.