Czy to prawda, że fale radiowe mogą zaszkodzić?

Drodzy lekarze, czy to prawda ze fale radiowe moga zaszkodzic, czytalam wiele na ten temat, w wielu watkach pacjenci opisuja stan swojej skory kilka miesiecy po zastosowaniu fal jako gorszy, czy rzeczywiscie bialko zmienia wtedy swoaja strukture?mam 30 lat i chcialabym je zastosowac na wypelniona doline lez, lecz nie wiem czy to dobry pomysl

Witam , jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy najlepiej skonsultować je podczas wizyty u specjalisty, który najpierw obejrzy daną okolice i doradzi zabiegi. Jest wiele innych zabiegów na tą okolicę.Najczęściej na okolice doliny łez stosouje się zabiegi z kwasem hialuronowym, light eyes.

Umiejętne użycie fal radiowych nie pogarsza stanu skóry. Zastosowanie ich jednak w okolicy wypełnionej kwasem hialuronowym może spowodować szybszą destrukcję tego kwasu.

Działanie fal radiowych posiada udowodnioną skuteczność w zwiększaniu gęstości skóry i redukowaniu tzw. nawisów. W opatentowanych urządzeniach, używanych w gabinetach lekarskich, fale radiowe o wysokiej częstotliwości, w zetknięciu ze skórą wytwarzają ciepło wewnątrz tkanek, powodując, że zwiotczałe włókna kolagenu ulegają skróceniu, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, ponadto następuje wzrost produkcji kolagenu co powoduje zwiększenie gęstości skóry. Jego włókna stają się bardziej sprężyste i elastyczne. Pobudzenie do regeneracji utrzymuje się na długo po zabiegu. Oczywiście zabieg powinien byc przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę, a moc i częstotliwość odpowiednio dobrana. Nie powinoo się natomiast wykonywac tego zabiegu na okolicę oczu, po podaniu kwasu hialuronowego, nawet do kilku miesięcy, poniewaz może dojśc do nierównomiernego, przyśpieszonego wchłonięcia kwasu.

Dzień dobry,

Dobrze wykonany zabieg RF przy doborze odpowiednich parametrów nie pogorszy stanu Pani skóry. Istnieje jednak taka możliwość w przypadku doboru za wysokich parametrów- włókna kolagenowe ulegną destrukcji.

Pozdrawiam serdecznie.