Czy usunięcie dwóch ósemek 2 lata po zdjęciu aparatu zaburzy układ szczęki?

Zwracam się z zapytaniem czy usunięcie 2 ósemek 2 lata po zdjęciu aparatu zaburzy układ szczęki?Dodam, że aktualnie nie mogę wybrać się na konsultację lekarską więc prosze o odpowiedź tutaj.

Dzień dobry, jeżeli leczenie ortodontyczne było zakończone powodzeniem i stabilny efekt nadal sie utrzymuje to na pewno usunięcie ósemek nie zaburzy Pani zgryzu, natomiast gdyby ekstrakcja dotyczyła innego zęba,
to wówczas taki brak powinno się w miarę jak najszybciej uzupełnić , gdyż sąsiednie zęby mogą sie przesuwać .
Pozdrawiam :)