Czy w RTG pokaże rozedmę płuc?
Dzidn dobry Paliłem 20 lat ponad 3 miesiące temu żuciłem palenie leczę się psychiatrycznie od 8 roku życia i od 3 miesięcy na tle psychicznym cały czas od rana do do wieczora wydmuchuje powietrze i od miesiaca mam niesamowite bóle w klatce piersiowej też w żebrach mam dusznosci saturacja spada do 90 procent automatyczna łapę powietrze bo mi czasami się tak zdaża ze brakuje mi powietrza mam bóle mięśni ze nie moge nic utrzymdc w rekach boję się że przez psychikę zrobiłem sobie rozedme płuc panie doktorze czy mogę zrobić sobie rtg pluc jak miałem robione 6 albo 7 rtg klatki piersiowej przodu a z bokami 8 albo 9 razy jeszcze miałem rtg kregoslupa to razem byłem naświetlany w tym roku 2022.r kolo14 razy z kręgosłupem.I chciałem za pytać czy mogę mieć zrobione rtg pluc bo kardiolog mi dala skierowanie jak można zrobić to chciałem się za pytać czy w rtg pokaże rozedme płuc bardzo proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Badania w RZS
W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.
Dzień dobry,
wskazana stacjonarna lekarza specjalisty pulmonologa.
Najlepszym wyjściem z tej sytuacji opisanej przez Pana była by diagnostyka obrazowa rezonans magnetyczny.
Brak informacji czy jest Pan pod stałą opieką lekarza pulmonologa.
Z
Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat rezonansu magnetycznego ze względu, że miał Pany tyle wykonanych zdjęć Rtg.
Pozdrawiam
\