Czy zdiagnozowany przez chirurga ropień odbytu wewnętrzny w końcu pęknie?

Witam. Czy zdiagnozowany przez chirurga ropień odbytu wewnętrzny w końcu pęknie ? Gdyż ból jest nie do zniesienia.

W końcu tak, lecz nie wiadomo gdzie się opróżni. Od czasów Hipokratesa obowiązuje zasada" gdzie ropa należy ewakuować" = naciąć - nie czekając aż sam pęknie. Tak więc jeśli to ropień należy naciąć.

Witam!
Pewnie w końcu pęknie ale wg mojej opinii ropień należy otworzyć. Może to zapobiec powstaniu w późniejszym czasie przetoki i przynieść natychmiastową ulgę.
Pozdrawiam